Marihuana i zdrowie fakty i mity

Marihuana i zdrowie fakty i mity

Marihuana jest często demonizowana, zwłaszcza przez osoby, które nic z nią nie mają wspólnego. Krążą na jej temat mity, które sprawiają, że nie jest uważana za substancję bezpieczną. Jakie są największe mity o marihuanie?

1. Marihuana silnie uzależnia

Według badań przeprowadzonych przez SWPS marihuana uzależnia znacznie mniej niż alkohol. Użytkownicy marihuany, którzy palili ją okazjonalnie nie zgłaszali żadnych objawów po zaprzestaniu palenia marihuany. Osoby, które korzystały ze sprawdzonego suszu albo paliły wyłącznie rośliny, którez zostały wyhodowane w warunkach domowych nie miały problemów z paleniem mniejszej ilości marihuany. Mity te powtarzają najczęściej osoby, które mają niewiele wspólnego z tą substancją i stawiają ją na równi z heroiną, czy kokainą.

2. Marihuana powoduje problemy z pamięcią

Marihuana nie pogarsza naszych umiejętności zapamiętywania. Po jej zażyciu czujemy się senni, czasem lanieiw, ale nie powoduje problemów z uczeniem się.

3. Marihuana pogarsza życie seksualne

Marihuana nie powoduje problemów z erekcją, a nawet niektórzy użytkownicy marihuany zgłaszają, że zbliżenia po zapaleniu jointa są bardziej satysfakcjonujące.

Jakie są fakty na temat marihuany?

1. Marihuana pomaga w takich chorobach jak nerwice, czy depresja

Marihuana bardzo dobrze działa na nasz układ nerwowy. Koi nerwy, a przede wszystkim zmniejsza napięcie nerwowe. Dla osób z depresją to bardzo dobry i naturalny sposób na lepszy sen i poprawę samopoczucia.

2. Marihuana polepsza nasz apetyt

Marihuana jest polecana osobom, które ze względu na chorobę, czy nerwicę nie mają apetytu. Pozwala na zwiększenie apetytu oraz poprawia nawet odczucia smakowe.

3. Marihuana poprawia sen

Marihuana sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani. Pomaga też szybciej zasnąć. Sen jest również o wiele bardziej głęboki. Marihuana sprawia, że szybciej zaśniemy, a sen jest głębszy. Budzimy się wypoczęci i zadowoleni.

4. Marihuana uśmierza ból

Marihuana może pomóc nam zwalczyć bóle, zwłaszcza te nerwicowe.

 

Źródło informacji:

Tanie Sianie Nasiona Konopi